زندگی در آنکارا

آنکارا نه تنها یکی از شهر های مهم و دیدنیه ترکیه است بلکه برخلاف تصور بسیاری از مردم جهان که فکر میکنند استانبول پایتخت ترکیه است باید گفت که آنکارا پایتخت کشور ترکیه است.که در این بلاگ قرار است شمارا بیشتر با این شهر آشنا کنیم.

آنکارا شهری است که اگر به آن سفر کنید. در هر قسمت آن ترکیبی از مدرنیته و سنت را مشاهده میکنید.آنکارای قدیم با حال و هوای عثمانی و آنکارای جدید به سبک اروپایی و مدرن حس جدید و خاصی را به هرکسی که وارد آنکارا میشود القا میکند.با این حال این شهر برای کسانی که به قصد تفریح یا کسانی که برای ادامه زندگیه خود به آن سفر میکنند جاذبه های فراوانی دارد. از جمله امتیاز های مثبت این مقصد که شما در آن به راحتی متوجه شباهت بسیار زیاد فرهنگی مردم ترکیه با ایران میشوید.و از این رو میخواهیم شمارا با شرایط زندگی در آنکارا آشنا کنیم.

ابتدا قبل از اینکه به صورت موردی در مورد زندگی در آنکارا توضیح دهیم.کمی اطلاعات کلی از این شهر به دست اوریم اول از همه آیا میدانستید که آنکارا در واقع کلمه ساده شده آنسیرا با ریشه زبان سلتی به معنای لنگر است؟شهر آنکارا از لحاظ موقعیتی دومین شهر بزرگ ترکیه و به عنوان پایتخت این کشور در جغرافیایی این کشور معرفی میشود.مساحت کل آنکارا 2516 کیلومتر مربع است که میشود 4برابر مساحت شهر منچستر در انگلیس. همینطور شهر آنکارا بین 4 کوه و 3 رود خانه قرار گرفته است.

آنکارا شهری است که سال ها پیش در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته.جمعیت این شهر در حال حاظر حدود 5 ملیون نفر است . جالب است بدانید که در همین سال حدود 38میلیون توریست از آنکارا دیدن کردند.

از نظر بحث زندگی در آنکارا و هزینه های زندگی در آن هزینه ها به گونه ای هستند که تمامی طبقات اجتماعی میتوانند به راحتی در این شهر اقامت داشته باشند.این شهر برای خرج و مخارج زندگی دارای طیف و رنج قیمتی مناسب است. و دلیل آن هم میتوان وجود طیف های مختلف قیمتی در این شهر دانست. از آن جایی که آنکارا قطب سیاسی و اداری ترکیه به حساب می آید و شهر مهمی است. جمعیت زیادی هم در این شهر زندگی میکنند.

از نظر اهمیت آنکارا باید بگوییم که این شهر از لحاظ ابعاد صنعتی و تجاری  نیز نقش مهمی را در کشور ترکیه ایفا میکند به همین دلیل روزانه افراد بسیار زیادی برای مقاصد مختلفی از جمله مقاصد تجاری و … به این شهر سفر میکنند.البته دلیل آن هم روشن است چراکه وزارت خانه ها شرکت های دفاعی و نظامی  سازمان هوا و فضای ترکیه کارخانه ها و اداره های دولتی و خصوصی همه در این شهر جمع شده اند.

آب و هوای آنکارا:حالا نوبتی هم باشد نوبته برسی آب و هوای این شهر در برسی شرایط زندگی در آنکارا میرسد.آنکارا جزء شهر هایی در ترکیه است که سالانه توریست های زیادی را به خود جذب میکند.آب و هوای آنکارا اکثر اوقات ابری و بارانی است ولی دارای تابستان های بسیار گرم و گرمایش کمی شبیه بهد گرمای تهران با آلودگی آن است ولی کمتر.اما اگر شما میخواهید در اوایل تابستان به آنکارا سفر کنید باید بگوییم که اصلا نگران نباشید زیرا تابستان های آنکارا غیر قابل تحمل نیست بلکه همانند فصل های تابستان در کشور خودمان است و از این دو میتوانیم با قطعیت به شما بگوییم که آنکارا دارای گرمای طاقت فرسا نیست و شما به راحتی میتوانید از امکانات آبی آن استفاده کنید.

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما نشان داده نخواهد شد.

telegram